I Sarjahiihdot 11.1.2013 (V) Aseman koulu
T6 0,2 km

1. Jesmina Kaikuranta 1.29
2. Saimi Saksinen 4.59
P6 0,2 km
1. Eelis Heino 0.48
2. Arttu Hytönen 0.59
3. Lauri Saksinen 1.11
4. Iivari Heino 1.54
5. Sulo Laukkarinen 2.49
T8 0,5 km
1. Saara Saksinen 2.24
2. Justine Hämäläinen 2.53
3. Lotta Montonen 3.51
P8 0,5 km
1. Paavo Heino 2.39
2. Aleksi Häkkinen 3.48
T10 1,2 km
1. Vilma Hänninen 5.51
2. Jasmin Kaikuranta 6.48
3. Veera Vuorinen 7.42
4. Siiri Nemtsinkoff 7.51
5. Noora Häkkinen 8.50
6. Janette Montonen 10.15
T12 1,2 km
1. Saaga Hytönen 5.35
T14 2,4 km
1. Salla Hiltunen 10.33
2. Wilma Väisänen 13.52
P14 2,4 km
1. Aleksi Hänninen 9.00
Palaa edelliselle sivulle

II Sarjahiihdot 25.1.2013 (P) Niemisjärven koulu
T6 n. 0,2 km
1. Jesmina Kaikuranta 1.18
2. Neea Viitaharju 1.30
3. Isla Smolander 1.44
4. Safira Pynnönen 1.49
5. Veera Häkkinen 4.25
6. Justiina Nemtsinkoff 4.40
7. Saimi Saksinen 5.00
P6 n. 0,2 km
1. Lauri Saksinen 1.14
2. Eelis Heino 1.15
3. Taneli Viinikainen 1.48
4. Iivari Heino 3.15
T8 n. 0,5 km
1. Saara Saksinen 2.20
2. Justine Hämäläinen 2.32
3. Viivi Vuorinen 3.06
3. Lotta Montonen 3.17
P8 n. 0,5 km
1. Paavo Heino 2.55
2. Aleksi Häkkinen 3.37
T10 n. 1,3 km
1. Jasmin Kaikuranta 8.31
2. Miina Viinikainen 8.37
3. Veera Vuorinen 9.02
4. Noora Häkkinen 9.11
5. Siiri Nemtsinkoff 9.52
6. Vilma Hänninen 10.08
7. Janette Montonen 10.48
T12 1,6 km
1. Janette Nurmi 10.27
2. Senni Pulkkinen 11.42
T14 1,6 km
1. Salla Hiltunen 8.20
2. Wilma Väisänen 11.10
Palaa edelliselle sivulle




III Sarjahiihdot 8.2.2013 (V) Häkärinteet
T6 n. 0,2 km
1. Jesmina Kaikuranta 0.55
2. Olivia Fellows 1.03
3. Venla Suuronen 1.10
4. Justiina Nemtsinkoff 2.40
5. Saimi Saksinen 2.49
6. Veera Häkkinen 4.39
P6 n. 0,2 km
1. Eelis Heino 0.47
2. Lauri Saksinen 1.00
2. Arttu Hytönen 1.00
4. Taneli Viinikainen 1.44
5. Iivari Heino 2.11
6. Sulo Laukkarinen 4.54
T8 n. 0,5 km
1. Saara Saksinen 2.08
2. Justine Hämäläinen 2.24
3. Salla Hytönen 2.47
4. Viivi Vuorinen 2.56
5. Nina Fellows 3.07
6. Lotta Montonen 3.24
P8 n. 0,5 km
1. Paavo Heino 2.31
2. Aleksi Häkkinen 3.36
T10 n. 1,3 km
1. Jasmin Kaikuranta 4.23
2. Miina Viinikainen 5.03
3. Siiri Nemtsinkoff 5.17
4. Veera Vuorinen 5.23
5. Noora Häkkinen 5.41
6. Saara Sundell 8.47
T12 1,6 km
1. Saaga Hytönen 8.54
2. Alexandra Hämäläinen 9.58
3. Janette Nurmi 10.25
T14 1,6 km
1. Vilma Väisänen 11.15
Palaa edelliselle sivulle




Osuuspankin ja Hankasalmen Hangan Suunnistus- ja hiihtojaoston järjestämät 
HIPPO-HIIHDOT Häkärinteillä su 10.3.2013
Osallistujia paikalla 60
Tytöt 4-vuotta, 100m
1. Justiina Nemtsinkoff 1.12
2. Helmi Kolehmainen 1.41
3. Saimi Saksinen 1.55
4. Veera Häkkinen 2.19
5. Vilma Pynnönen 3.55
6. Saara Varneslahti 4.20
7. Hertta Hyvönen 5.05
Pojat 4-vuotta, 100m
1. Iivari Heino 0.50
2. Kasperi Niskala 1.40
3. Veeti Vehviläinen 1.58
4. Pohto Mykkänen 3.03
5. Saku Korhonen 3.16
Vilho Backman DNF
Jere Smolander DNF
Tytöt 6-vuotta, 200m
1. Jesmina Kaikuranta 1.35
Neea Viitaharju 1.35
3. Iina Kukkonen 1.55
4. Ada Backman 1.59
5. Olivia Fellows 2.04
6. Emilia Kallio 2.05
7. Isla Smolander 2.19
8. Jonna Tiihonen 2.30
9. Safira Pynnönen 3.15
10. Tinja Pietiläinen 3.23
Pojat 6-vuotta, 200m
1. Eelis Heino 1.14
2. Lauri Saksinen 1.30
3. Semmi Mykkänen 1.37
4. Kosti Korhonen 1.48
5. Oskari Hänninen 2.29
6. Vilho Pynnönen 2.39
7. Tuukka Asikkala 2.44
8. Sisu Pietiläinen 4.07
9. Rasmus Fredin 4.35
Tytöt 8-vuotta, 400m
1. Saara Saksinen 2.03
2. Minja Juutinen 2.10
3. Justine Hämäläinen 2.18
4. Nina Fellows 2.36
5. Nella Aarniovuori 3.00
6. Viivi Vuorinen 3.04
Lotta Montonen 3.04
8. Sinella Smolander 3.24
9. Iita-Maria Pakkanen 3.27
Pojat 8-vuotta, 400m
1. Paavo Heino 2.18
2. Luka Asikkala 2.25
3. Ville Käyhkö 2.34
4. Aleksi Häkkinen 3.23
5. Romeo Fredin 3.24
6. Niilo Kokko 3.42
7. Niilo Backman 3.56
8. Jaakko Aarniovuori 4.17
9. Mikael Kallio 4.39
Tytöt 10-vuotta, 800m
1. Jasmin Kaikuranta 4.25
2. Laura Fellows 5.01
3. Miina Viinikainen 5.05
4. Siiri Nemtsinkoff 5.11
5. Veera Vuorinen 5.21
6. Noora Häkkinen 5.59
7. Janette Montonen 6.31
Pojat 10-vuotta, 800m
1. Karppi Mykkänen 4.25
2. Aapo Kokko 7.17
Palaa edelliselle sivulle


Rakettiviesti 11.3.2013 Häkärinteet, Hankasalmi
1. Laukaa I 		1.04.16
Maiju Kovanen 07:09 1 0:07:09 1
Tatu Kyrönlahti 08:18 1 0:15:27 1
Anniina Ström 09:57 2 0:25:24 1
Lauri Ström 08:24 3 0:32:48 1
Nea Inola 08:11 2 0:41:59 1
Tomi Kyrönlahti 07:16 1 0:49:15 1
Anu Kovanen 07:58 1 0:57:13 1
Inkki Inola 07:03 1 1:04:16 1
2. Kangasniemi I 	1.12.42
Emma Sippo 07:59 3 0:07:59 3
Niilo Tiihonen 10:46 3 0:18:45 3
Eerika Liikanen 11:51 4 0:30:36 3
Anton Kyrönlahti 08:20 2 0:38:56 3
Milja Halttunen 07:57 1 0:46:53 2
Aleksi Kiuru 08:35 4 0:55:28 2
Neea Liikanen 09:39 4 1:05:07 2
Samuel Haakana 07:35 2 1:12:42 2
3. Laukaa II 		1.13.23
Noora Varis 07:45 2 0:07:45 2
Tero Loukoila 10:52 4 0:18:37 2
Sanni Räisänen 09:04 1 0:27:41 2
Matias Tuukkanen 09:24 5 0:37:05 2
Jenna Kemppainen 10:24 4 0:47:29 3
Reetu Inkilä 09:29 5 0:56:58 3
Veera Varis 08:13 2 1:05:11 3
Oskari Asikainen 08:12 3 1:13:23 3
4. Hankasalmi		1:19:33
Heli Pynnönen 09:27 5 0:09:27 5
Arttu Karjalainen 10:27 2 0:19:54 4
Jasmin Kaikuranta 11:50 3 0:31:44 4
Juho Moisio 09:04 4 0:40:48 4
Saaga Hytönen 10:14 3 0:51:02 4
Aleksi Hänninen 08:13 2 0:59:15 4
Wilma Pellinen 11:35 5 1:10:50 4
Jaakko Pöyhönen 08:43 5 1:19:33 4
5. Kangasniemi II	1.21.18
Anni Kyrönlahti 08:55 4 0:08:55 4
Ville Kyrönlahti 11:08 5 0:20:03 5
Viivi Romo 13:38 5 0:33:41 5
Matias Sippo 08:10 1 0:41:51 5
Lotta Pynnönen 13:27 5 0:55:18 5
Miika Halttunen 08:15 3 1:03:33 5
Siina Heiskanen 09:19 3 1:12:52 5
Marko Peltola 08:26 4 1:21:18 5

Palaa edelliselle sivulle


PITÄJÄNMESTARUUSHIIHDOT Häkärinteillä pe 15.3.2013

Osallistujia paikalla 35

Tytöt 6-vuotta, 200m
1. Jesmina Kaikuranta 1.35
2. Justiina Nemtsinkoff 3.14
3. Saimi Saksinen 4.19
4. Veera Häkkkinen 4.20

Pojat 6-vuotta, 200m
1. Lauri Saksinen 1.22
2. Arttu Hytönen 1.30
3. Eelis Heino 1.33
4. Sulo Laukkarinen 3.29
5. Iivari Heino 2.23

Tytöt 8-vuotta, 400m
1. Saara Saksinen 2.29
2. Justine Hämäläinen 2.42
3. Salla Hytönen 2.55
4. Lotta Montonen 3.13

Pojat 8-vuotta, 400m
1. Paavo Heino 2.49
2. Aleksi Häkkinen 3.35

Tytöt 10-vuotta, 800m
1. Miina Viinikainen 5.08
2. Jasmin Kaikuranta 5.22
3. Janette Montonen 5.44
4. Noora Häkkinen 5.49
Vilma Hänninen 5.49
6. Siiri Nemtsinkoff 6.06

Tytöt 12-vuotta, 2,0km
1. Saaga Hytönen 11.00
2. Alexandra Hämäläinen 11.13

Tytöt 14-vuotta, 2,0km
1. Salla Hiltunen 9.15

Pojat 14-vuotta, 2,0km
1. Joona Lappalainen 10.21

Tytöt 16-vuotta, 2,8km
1. Heli Pynnönen 13,23

Naiset 18-vuotta, 2,8km
1. Anniina Hänninen 14.30

Miehet 18-vuotta, 2,8km
1. Eemeli Moisio 12.03

NYL, 2,8km
1. Anna-Mari Heino 11.57

N50, 2,8km
1. Mirva Pynnönen 9.49

MYL, 5,6km
1. Heikki Hyyryläinen 15.14
2. Matti Hyyryläinen 16.47
3. Joonas Hänninen 18.22
4. Mikko Hyyryläinen 18.23
5. Samuli Heino 18.50

Palaa edelliselle sivulle