• 01KESä
    0 Comments

    Seurakisat Aseman kentällä 1.6.2016

    Silja Line -seurakisat  aloittivat yleisurheilun kesäkauden Hankasalmen Aseman kentällä. Kilpailuihin osallistui n. 50 eri-ikäistä urheilijaa. Seurakisojen toinen osakilpailu käydään viikon päästä.

     

    20160601_191414

     

    Tulokset

     

    M kuula

    1. Jani Tissari 9.54

     

    P15 100 m

    1. Pauli Simonen 12,7
    2. Onni Ikonen 15,8

     

    P15 1000 m

    1. Onni Ikonen 3.33,3

     

    P15 kuula

    1. Pauli Simonen 9.87
    2. Joakim Liukkonen 9.40
    3. Onni Ikonen 5.13

     

    P13 60 m

    1. Elias Lundberg 9,2

     

    P13 1000 m

    1. Johannes Merikanto 3.31,9
    2. Joel Varis 3.50,6
    3. Elias Lundberg 4.21,3

     

    P11 60 m

    1. Tommi Liukkonen 9,4
    2. Aleksi Häkkinen 10,0

     

    P11 1000 m

    1. Aleksi Häkkinen 4.45,6
    2. Myrsky Heinonen 5.29,3

     

    P11 pituus

    1. Tommi Liukkonen 3.74
    2. Aleksi Häkkinen 3.32

     

    P9 40 m

    1. Jere Höylä 7,1
    2. Jimi Seppänen 7,3
    3. Toni Liukkonen 7,6
    4. Lauri Saksinen 8,7
    5. Martti Simonen 8,8

     

    P9 1000 m

    1. Jere Höylä 4.49,1
    2. Lauri Saksinen 4.50,3
    3. Jimi Seppänen 5.03,0

     

    P9 korkeus

    1. Jere Höylä 90
    2. Martti Simonen 80
    3. Lauri Saksinen 70

     

    P7 40 m

    1. Patrik Hämäläinen 7,6
    2. Miika Oikari 8,4

     

    P7 1000 m

    1. Miika Oikari 6.36,6

     

    P7 pituus

    1. Patrik Hämäläinen 272
    2. Miika Oikari 244

     

    P5 40 m

    1. Aleksi Suuronen 9,9
    2. Jonne Kauppinen 10,0
    3. Arttu Pöyhönen 10,2
    4. Kosti Höylä 15,0

     

    P5 pallonheitto

    1. Aleksi Suuronen 5.38
    2. Kosti Höylä 3.81
    3. Arttu Pöyhönen 3.78

     

    N 100 m

    1. Marjoriitta Kauppinen 15,9

     

    N 1000 m

    1. Helmi Ikonen 3.40,4
    2. Tuija Manninen 3.48,5

     

    N kuula

    1. Helmi Hyvönen 6.91

     

    T15 100 m

    1. Roosa Hämäläinen 14,7

     

    T15 kuula

    1. Aleksandra Hämäläinen 7.02

     

    T13 60 m

    1. Roosa Hämäläinen 9,0
    2. Justine Hämäläinen 9,4

     

    T13 korkeus

    1. Roosa Hämäläinen 130
    2. Jasmin Kaikuranta 110

     

    T11 60 m

    1. Justine Hämäläinen 9,3
    2. Rebekka Vuori 9,7
    3. Teresa Tiainen 10,1

     

    T11 1000 m

    1. Saara Saksinen 4.54,8

     

    T11 pituus

    1. Justine Hämäläinen 4.03
    2. Rebekka Vuori 3.39
    3. Teresa Tiainen 3.27
    4. Saara Saksinen 3.09

     

    T9 40 m

    1. Neea Viitaharju JKU 7,5
    2. Nella Suuronen 7,8
    3. Pinja Jäppinen 7,8
    4. Safira Pynnönen 8,0
    5. Iiris Vuori 8,0
    6. Nenna Parantainen 8,9

     

    T9 korkeus

    1. Neea Viitaharju JKU 95
    2. Nella Suuronen 90

     

    T7 40 m

    1. Hertta Hyvönen 8,0
    2. Siiri Sulonen 8,6
    3. Saimi Saksinen 9,2
    4. Vilma Kauppinen 9,3
    5. Seela Parantainen 9,3
    6. Jade Seppänen 10,0
    7. Veera Häkkinen 10,0

     

    T7 1000 m

    1. Hertta Hyvönen 5.04,4
    2. Saimi Saksinen 5.31,6

     

    T7 pituus

    1. Hertta Hyvönen 2.61
    2. Saimi Saksinen 1.98
    3. Seela Parantainen 1.93
    4. Vilma Kauppinen 1.74
    5. Jade Seppänen 1.53
    6. Olga Solehmainen 1.17

     

    T5 40 m

    1. Linnea Saksinen 11,5
    2. Oona Solehmainen 13,7

     

    T5 1000 m

    1. Linnea Saksinen 7.42,5

     

    T5 pallo

    1. Linnea Saksinen 5.06
    2.  Oona Solehmainen 2.54