• Kolmannet seurakisat ke 2.8.

    Kolmannet seurakisat ke 2.8.

    Hangan seurakisa 3 kilpailtiin Aseman kentällä ke 2.8.2017. Koko päivän kestänyt sade taisi verottaa osallistujamäärää, mutta paikalle saapuneet reippaat urheilijat saivat kilpailla kastumatta hapekkaassa ilmassa. Lähes kaikki osallistuivat jokaiseen lajiin, joten hienoa ottelija-ainesta näissä meidän nuorissa!

     

    P 15 60 m

    1. Onni Ikonen 9,1

     

    P 15 1000 m

    1. Onni Ikonen 3.41,1

     

    P 13 60 m

    1. Elias Lundberg 8,8

     

    P 13 1000 m

    1. Elias Lundberg 3.53,2

     

    P 11 60 m

    1. Aleksi Häkkinen 9,8
    2. Hugo Valkonen 10,0
    3. Jere Höylä 10,6
    4. Lauri Saksinen 11,2

     

    P 11 1000 m

    1. Lauri Saksinen 4.10,4
    2. Hugo Valkonen 4.17,9
    3. Jere Höylä 4.35,7

     

    P 11 korkeushyppy

    1. Aleksi Häkkinen 95
    2. Lauri Saksinen 90
    3. Jere Höylä 85

     

    P 11 keihäänheitto

    1. Aleksi Kinnunen 28,64
    2. Aleksi Häkkinen 24,34
    3. Lauri Saksinen 18,99
    4. Hugo Valkonen 18,34
    5. Jere Höylä 12,96

     

    P 9 40 m

    1. Santeri Manninen 7,9

     

    P 9 1000 m

    1. Santeri Manninen 4.22,0

     

    P 9 pituushyppy

    1. Santeri Manninen 300

     

    P 9 kuulantyöntö

    1. Santeri Manninen 4,31

     

    P 5 40 m

    1. Juuso Tarvainen 9,6
    2. Aatu Salmi 11,7
    3. Mauno Manninen 11,9
    4. Kosti Höylä 12,2
    5. Leo Kinnunen 12,3
    6. Valtteri Salmi 16,9

     

    P 5 pituushyppy

    1. Juuso Tarvainen 182
    2. Aatu Salmi 148
    3. Kosti Höylä 121
    4. Mauno Manninen 108
    5. Valtteri Salmi 59
    6. Oskari Manninen 50

     

    N 1000 m

    1. Minna Manninen 3.41,4
    2. Tuija Manninen 4.05,0
    3. Heli Ikonen 4.05,7
    4. Katja Santala 5.00,1

     

    T 15 1000 m

    1. Janika Puntanen 5.09,7

     

    T 13 korkeushyppy

    1. Jasmin Kaikuranta 115

     

    T 13 keihäänheitto

    1. Jasmin Kaikuranta 13,05

     

    T 11 60 m

    1. Nella Suuronen 10,6
    2. Pinja Jäppinen 10,8
    3. Maria Maukonen 11,1

     

    T 11 1000 m

    1. Maria Maukonen 5.07,5
    2. Nella Suuronen 5.17,3

     

    T 11 korkeushyppy

    1. Nella Suuronen 90
    2. Maria Maukonen 90
    3. Jesmina Kaikuranta 70

     

    T 11 keihäänheitto

    1. Maria Maukonen 11,27
    2. Jesmina Kaikuranta 7,10
    3. Nenna Parantainen 6,10
    4. Pinja Jäppinen 5,80

     

    T 9 40 m

    1. Aino Kinnunen 7,7
    2. Minna Maukonen 8,7
    3. Saimi Saksinen 9,0

     

    T 9 1000 m

    1. Aino Kinnunen 4.53,3
    2. Minna Maukonen 5.13,1
    3. Saimi Saksinen 5.18,8

     

    T 9 pituushyppy

    1. Aino Kinnunen 289
    2. Minna Maukonen 250
    3. Saimi Saksinen 229

     

    T 9 kuulantyöntö

    1. Aino Kinnunen 4,61
    2. Minna Maukonen 3,87
    3. Saimi Saksinen 3,28

     

    T 7 40 m

    1. Alma Sysmäläinen 7,5
    2. Iina Puntanen 8,3
    3. Siiri Sulonen 8,3
    4. Elma Sysmäläinen 8,7
    5. Seela Parantainen 8,8
    6. Selina Manninen 9,2
    7. Sylvia Manninen 9,4
    8. Lila Karjalainen 9,9
    9. Linnea Saksinen 10,2

     

    T 7 1000 m

    1. Iina Puntanen 5.54,9
    2. Sylvia Manninen 6.01,6
    3. Linnea Saksinen 6.19,4

     

    T 7 pituushyppy

    1. Alma Sysmäläinen 244
    2. Iina Puntanen 223
    3. Siiri Sulonen 217
    4. Elma Sysmäläinen 202
    5. Sylvia Manninen 191
    6. Lila Karjalainen 185
    7. Selina Manninen 176
    8. Linnea Saksinen 164

     

    T 5 40 m

    1. Martta Maukonen 9,4
    2. Emma Pääkkönen 10,1
    3. Johanna Tarvainen 10,7
    4. Kia Santala 11,0
    5. Oona Pääkkönen 12,1
    6. Linnea Laine 13,7
    7. Emma Kinnunen 18,1

     

    T 5 1000 m

    1. Martta Maukonen 6.59,0

     

    T 5 pituushyppy

    1. Martta Maukonen 177
    2. Emma Pääkkönen 147
    3. Kia Santala 125
    4. Johanna Tarvainen 117
    5. Oona Pääkkönen 90