• Hangan mestaruuskilpailut 31.8. – tulokset

    Hangan mestaruuskilpailut 31.8. – tulokset

    HANKASALMEN HANGAN YLEISURHEILUMESTARUUSKILPAILUT ASEMAN KENTÄLLÄ TO 31.8.2017

    Yleisurheilukausi päättyi seuran mestaruuskilpailuihin. Osallistujia oli 50, joista suurin osa urakoi miniottelun eli pikajuoksun, hypyn ja heiton. Kiitos kuluneesta kesäkaudesta kaikille urheilijoille ja toimitsijoille.

    M  1000m

    1. Toni Hintikka 4.04,7

    M  keihäs

    1. Jani Tissari 40,41

    P 11  60m

    1. Tommi Liukkonen 9,4
    2. Onni Sysmäläinen 9,7
    3. Hugo Valkonen 9,8
    4. Aleksi Häkkinen 10,0

    P 11  1000m

    1. Lauri Saksinen 4.11,0
    2. Onni Sysmäläinen 4.12,3
    3. Tommi Liukkonen 4.39,5

    P 11  korkeus

    1. Aleksi Häkkinen 110
    2. Tommi Liukkonen 105
    3. Hugo Valkonen 100
    4. Lauri Saksinen 90

    P 11  keihäs

    1. Tommi Liukkonen 26,76
    2. Aleksi Häkkinen 24,42
    3. Hugo Valkonen 20,00
    4. Lauri Saksinen 18,66
    5. Onni Sysmäläinen 15,87

    P 9  40m

    1. Toni Liukkonen 7,1
    2. Patrik Hämäläinen 7,2
    3. Kaarlo Valkonen 7,4
    4. Joakim Hintikka 8,0

    P 9  1000m

    1. Joakim Hintikka 4.33,4

    P 9  pituus

    1. Toni Liukkonen 325
    2. Patrik Hämäläinen 311
    3. Kaarlo Valkonen 245

    P 9  kuula

    1. Toni Liukkonen 5,87
    2. Joakim Hintikka 4,85
    3. Kaarlo Valkonen 4,29

    P 7  40m

    1. Niilo Korhonen 8,4
    2. Jooel Hintikka 9,1

    P 7  1000m

    1. Jooel Hintikka 5.17,0

    P 7  pituus

    1. Niilo Korhonen 217
    2. Jooel Hintikka 140

    P 5  40m

    1. Eeli Hämäläinen 9,4
    2. Juuso Tarvainen 9,6
    3. Aleksi Suuronen 10,2
    4. Leo Kinnunen 11,7
    5. Aatu Salmi 11,8
    6. Hugo Hyvönen 12,0
    7. Valtteri Salmi 18,2

    P 5  1000m

    1. Eeli Hämäläinen 6.07,9

    P 5  pituus

    1. Aleksi Suuronen 199
    2. Eeli Hämäläinen 183
    3. Juuso Tarvainen 160
    4. Leo Kinnunen 151
    5. Aatu Salmi 135
    6. Hugo Hyvönen 91
    7. Valtteri Salmi 54

    N  1000m

    1. Katja Santala 5.02,2

    T 13  60m

    1. Rebekka Vuori 9,8
    2. Tilda Roos 10,2
    3. Jasmin Kaikuranta 10,6

    kilpailun ulkopuolella Justine Hämäläinen JKU 8,9

    T 13  1000m

    1. Saara Saksinen 4.14,7
    2. Jasmin Kaikuranta 4.49,0
    3. Tilda Roos 4.50,6

    T 13  korkeus

    1. Jasmin Kaikuranta 120
    2. Saara Saksinen 115
    3. Rebekka Vuori 115
    4. Tilda Roos 110

    T 13  keihäs

    1. Rebekka Vuori 22,73
    2. Saara Saksinen 16,92
    3. Jasmin Kaikuranta 13,02

    T 11  60m

    1. Teresa Tiainen 9,6
    2. Pinja Jäppinen 10,3
    3. Nella Suuronen 10,5
    4. Maria Maukonen 11,9
    5. Jesmina Kaikuranta 13,4

    T 11  1000m

    1. Pinja Jäppinen 4.58,3
    2. Maria Maukonen 5.07,3

    T 11  korkeus

    1. Teresa Tiainen 110
    2. Maria Maukonen 90
    3. Jesmina Kaikuranta 65

    T 11  keihäs

    1. Teresa Tiainen 14,83
    2. Maria Maukonen 12,62
    3. Hertta Hyvönen 9,80
    4. Jesmina Kaikuranta 8,38
    5. Pinja Jäppinen 7,68

    T 9  40m

    1. Inari Korhonen 7,5
    2. Safira Pynnönen 7,7
    3. Hertta Hyvönen 7,8
    4. Sylvi Liimatainen 8,0
    5. Juliaana Karjalainen 8,1
    6. Minna Maukonen 8,3
    7. Saimi Saksinen 8,5

    T 9 1000m

    1. Inari Korhonen 4.29,2
    2. Hertta Hyvönen 4.58,0
    3. Juliaana Karjalainen 5.06,9
    4. Minna Maukonen 5.10,0
    5. Safira Pynnönen 5.17,9
    6. Saimi Saksinen 5.26,2

    T 9  pituus

    1. Inari Korhonen 299
    2. Minna Maukonen 267
    3. Sylvi Liimatainen 267
    4. Hertta Hyvönen 257
    5. Safira Pynnönen 255
    6. Juliaana Karjalainen 243
    7. Saimi Saksinen 227

    T 9  kuula

    1. Juliaana Karjalainen 4,38
    2. Safira Pynnönen 4,09
    3. Minna Maukonen 4,00
    4. Inari Korhonen 3,88
    5. Hertta Hyvönen 3,16
    6. Sylvi Liimatainen 3,01
    7. Saimi Saksinen 2,92

    T 7  40m

    1. Alma Sysmäläinen 7,5
    2. Jade Seppänen 8,0
    3. Siiri Sulonen 8,1
    4. Elma Sysmäläinen 8,6
    5. Olga Solehmainen 9,2
    6. Linnea Saksinen 9,8

    T 7  1000m

    1. Alma Sysmäläinen 4.51,0
    2. Elma Sysmäläinen 5.25,0
    3. Linnea Saksinen 6.04,6

    T 7  pituus

    1. Alma Sysmäläinen 260
    2. Jade Seppänen 242
    3. Siiri Sulonen 216
    4. Elma Sysmäläinen 199
    5. Linnea Saksinen 180
    6. Olga Solehmainen 132

    T 5  40m

    1. Martta Maukonen 9,0
    2. Kia Santala 10,2
    3. Oona Solehmainen 11,0
    4. Johanna Tarvainen 11,5
    5. Jemina Seppänen 15,9
    6. Emma Kinnunen 16,7

    T 5  1000m

    1. Martta Maukonen 6.54,2
    2. Kia Santala 9.26,0

    T 5  pituus

    1. Martta Maukonen 208
    2. Oona Solehmainen 144
    3. Kia Santala 131
    4. Johanna Tarvainen 88
    5. Jemina Seppänen 68
    6. Emma Kinnunen 60