• 14KESä
    0 Comments
    Seurakisojen tulokset 13.6.2018

    Seurakisojen tulokset 13.6.2018

    Kesän ensimmäiset seurakisat järjestettiin Aseman kentällä ke 13.6.2018. Aurinkoinen kesäilta houkutteli mukaan peräti 72 osallistujaa. Kiitos mukanaolosta kilpailijoille, kannustusjoukoille ja toimitsijoille!

    M 100m

    1. Onni Ikonen 13,3

    M 1000m

    1. Onni Ikonen 3.09,9

    P15 100m

    1. Johannes Merikanto 12,9
    2. Elias Lundberg 13,3

    P15 1000m

    1. Johannes Merikanto 3.06,5
    2. Elias Lundberg 3.48,1

    P11 60m

    1. Jere Höylä 9,6
    2. Hugo Valkonen 9,7
    3. Jimi Seppänen 9,8
    4. Oskari Hänninen 11,9

    P11 1000m

    1. Hugo Valkonen 4.20,8
    2. Jere Höylä 4.22,1

    P11 korkeushyppy

    1. Hugo Valkonen 100
    2. Jere Höylä 95

    P11 kuulantyöntö

    1. Toni Liukkonen 6,61
    2. Hugo Valkonen 6,08
    3. Jere Höylä 6,08

    P9 40m

    1. Kaarlo Valkonen 7,2
    2. Patrik Hämäläinen 7,3
    3. Miika Oikari 7,9
    4. Roope Jauhiainen 8,3

    P9 1000m

    1. Kaarlo Valkonen 4.51,4
    2. Miika Oikari 5.02,1

    P9 pituushyppy

    1. Patrik Hämäläinen 303
    2. Kaarlo Valkonen 255
    3. Miika Oikari 244

    P9 kuulantyöntö

    1. Patrik Hämäläinen 5,03
    2. Kaarlo Valkonen 4,83
    3. Miika Oikari 4,55

    P7 40m

    1. Viljo Liimatainen 8,2
    2. Jyri Tynkkynen 8,4
    3. Juuso Tarvainen 8,5
    4. Aleksi Suuronen 9,0
    5. Ilari Puntanen 9,5
    6. Akseli Kauppinen 9,7

    P7 1000m

    1. Juuso Tarvainen 5.09,4

    P7 pituushyppy

    1. Jyri Tynkkynen 224
    2. Viljo Liimatainen 219
    3. Aleksi Suuronen 219
    4. Juuso Tarvainen 179
    5. Akseli Kauppinen 172
    6. Ilari Puntanen 155

    P5 40m

    1. Aatu Salmi 9,8
    2. Kosti Höylä 10,0
    3. Leo Kinnunen 10,5
    4. Hugo Hyvönen 10,6
    5. Atte Lamminpää 10,9
    6. Oskari Kauppinen 11,3
    7. Valtteri Salmi 13,0
    8. Kaarlo Kekki 15,2
    9. Iivo Puntanen 15,5
    10. Jesse Tarvainen 27,0

    P5 pituushyppy

    1. Leo Kinnunen 171
    2. Aatu Salmi 167
    3. Kosti Höylä 109
    4. Hugo Hyvönen 106
    5. Oskari Kauppinen 93
    6. Atte Lamminpää 83
    7. Valtteri Salmi 79
    8. Iivo Puntanen 64
    9. Kaarlo Kekki 63

    N 1000m

    1. Tuija Manninen 4.12,4

    T15 pituushyppy

    1. Justine Hämäläinen 410
    2. Tilda Roos 370

    T13 60m

    1. Justine Hämäläinen 8,6
    2. Rebekka Vuori 9,3
    3. Tilda Roos 9,5
    4. Teresa Tiainen 9,6

    T13 1000m

    1. Saara Saksinen 4.27,8
    2. Tilda Roos 4.30,1

    T13 korkeushyppy

    1. Tilda Roos 125
    2. Rebekka Vuori 120
    3. Saara Saksinen 120
    4. Teresa Tiainen 115

    T13 kuulantyöntö

    1. Rebekka Vuori 8,02
    2. Saara Saksinen 7,19
    3. Aada Pesonen 6,35
    4. Teresa Tiainen 5,55

    T11 60m

    1. Pinja Jäppinen 10,3
    2. Nella Suuronen 10,4
    3. Milja Puntanen 10,6
    4. Lilja Laitinen 10,8
    5. Maria Maukonen 10,9
    6. Noora Pesonen 11,5
    7. Nea Kekki 11,8

    T11 1000m

    1. Pinja Jäppinen 4.40,9
    2. Lilja Laitinen 4.45,4
    3. Maria Maukonen 4.52,2
    4. Nea Kekki 5.28,8

    T11 korkeushyppy

    1. Nella Suuronen 90
    2. Vilma Juntunen 85
    3. Hertta Hyvönen 80

    T11 kuulantyöntö

    1. Maria Maukonen 6,63
    2. Pinja Jäppinen 6,07
    3. Nella Suuronen 5,87
    4. Noora Pesonen 5,13
    5. Lilja Laitinen 3,78

    T9 40m

    1. Hertta Hyvönen 7,0
    2. Vilma Juntunen 7,1
    3. Alma Sysmäläinen 7,1
    4. Sylvi Liimatainen 7,4
    5. Aliisa Kauppinen 7,5
    6. Jade Seppänen 7,5
    7. Aada Puntanen 7,5
    8. Ilona Jauhiainen 7,6
    9. Saimi Saksinen 7,8
    10. Minna Maukonen 7,8
    11. Siiri Sulonen 7,9
    12. Iina Puntanen 8,0
    13. Linnea Laitinen 8,2
    14. Seela Parantainen 8,4
    15. Elma Sysmäläinen 8,5

    T9 1000m

    1. Hertta Hyvönen 4.41,6
    2. Alma Sysmäläinen 5.11,2
    3. Vilma Juntunen 5.14,2
    4. Saimi Saksinen 5.22,0
    5. Aliisa Kauppinen 5.33,5
    6. Elma Sysmäläinen 6.10,1
    7. Linnea Laitinen 6.11,0
    8. Sylvi Liimatainen 6.38,9
    9. Ilona Jauhiainen 6.39,1

    T9 pituushyppy

    1. Vilma Juntunen 310
    2. Hertta Hyvönen 300
    3. Alma Sysmäläinen 284
    4. Minna Maukonen 283
    5. Jade Seppänen 275
    6. Sylvi Liimatainen 272
    7. Iina Puntanen 248
    8. Aliisa Kauppinen 234
    9. Aada Puntanen 230
    10. Siiri Sulonen 219
    11. Saimi Saksinen 216
    12. Seela Parantainen 212
    13. Ilona Jauhiainen 211
    14. Linnea Laitinen 207
    15. Elma Sysmäläinen 204
    16. Olga Solehmainen 156

    T9 kuulantyöntö

    1. Hertta Hyvönen 4,92
    2. Sylvi Liimatainen 4,86
    3. Minna Maukonen 4,77
    4. Saimi Saksinen 3,94
    5. Aliisa Kauppinen 3,89
    6. Aada Puntanen 3,60
    7. Iina Puntanen 3,37
    8. Elma Sysmäläinen 3,25
    9. Alma Sysmäläinen 2,77
    10. Linnea Laitinen 2,62
    11. Olga Solehmainen 1,87

    T7 40m

    1. Vilma Hänninen 8,2
    2. Martta Maukonen 8,3
    3. Linnea Saksinen 9,3
    4. Kia Santala 9,4

    T7 1000m

    1. Vilma Hänninen 5.34,6
    2. Linnea Saksinen 6.03,1

    T7 pituushyppy

    1. Martta Maukonen 207
    2. Linnea Saksinen 177
    3. Kia Santala 165
    4. Vilma Hänninen 154

    T5 40m

    1. Oona Solehmainen 10,3
    2. Sara Puntanen 10,4
    3. Johanna Tarvainen 10,4
    4. Linnea Laine 12,2
    5. Lara Tynkkynen 12,3
    6. Aada Ruttonen 12,6
    7. Jemina Seppänen 13,3
    8. Emma Kinnunen 13,8
    9. Lilia Lamberg 17,0
    10. Emmi Oksanen 40,0

    T5 pituushyppy

    1. Johanna Tarvainen 161
    2. Oona Solehmainen 141
    3. Lilia Lamberg 126
    4. Aada Ruttonen 100
    5. Jemina Seppänen 89
    6. Emma Kinnunen 80
    7. Lara Tynkkynen 75