• Seurakisat 2: tulokset

    Hangan seurakisat 2 järjestettiin koululaisten viimeisenä lomailtana ke 8.8.2018 Aseman kentällä. Lämmin aurinkoinen ilta kokosi kentälle mukavan määrän urheilijoita ja katselijoita.

     

    M keihäs

    1. Jani Tissari 39,85

     

    P 11 60m

    1. Jere Höylä 9,9
    2. Lauri Saksinen 10,9

     

    P 11 1000m

    1. Lauri Saksinen 4.02,9
    2. Jere Höylä 4.28,1

     

    P 11 keihäs

    1. Lauri Saksinen 22,50
    2. Jere Höylä 16,45

     

    P 11 pituus

    1. Jere Höylä 328
    2. Lauri Saksinen 297

     

    P 9 40m

    1. Santeri Manninen 7,3
    2. Mikko Pynnönen 7,5
    3. Patrik Hämäläinen 7,8
    4. Eetu Pesonen 7,8
    5. Miika Oikari 8,1

     

    P 9 1000m

    1. Santeri Manninen 4.22,1

     

    P 9 keihäs

    1. Santeri Manninen 19,40
    2. Mikko Pynnönen 13,19
    3. Patrik Hämäläinen 9,60
    4. Miika Oikari 9,27

     

    P 9 korkeus

    1. Patrik Hämäläinen 105
    2. Santeri Manninen 105
    3. Mikko Pynnönen 90

     

    P 7 40m

    1. Jonne Kauppinen 8,5
    2. Juuso Tarvainen 8,5
    3. Aleksi Suuronen 8,5
    4. Viljo Liimatainen 8,6
    5. Ilari Puntanen 9,6
    6. Mauno Manninen 9,9

     

    P 7 1000m

    1. Juuso Tarvainen 5.07,2
    2. Jonne Kauppinen 5.39,9
    3. Mauno Manninen 6.01,5
    4. Ilari Puntanen 6.29,4

     

    P 7 pituus

    1. Viljo Liimatainen 210
    2. Jonne Kauppinen 201
    3. Aleksi Suuronen 192
    4. Juuso Tarvainen 187
    5. Ilari Puntanen 173
    6. Mauno Manninen 135

     

    P 5 40m

    1. Kosti Höylä 9,9
    2. Hugo Hyvönen 10,1
    3. Leo Kinnunen 10,8
    4. Oskari Kauppinen 10,8
    5. Iivo Puntanen 12,4
    6. Oskari Manninen 12,8
    7. Jesse Tarvainen 18,0

     

    P 5 pituus

    1. Leo Kinnunen 169
    2. Oskari Kauppinen 164
    3. Hugo Hyvönen 108
    4. Kosti Höylä 93
    5. Oskari Manninen 80

     

    N 1000m

    1. Tuija Manninen 4.10,0

     

    T 15 pituus

    1. Justine Hämäläinen 437
    2. Tilda Roos 378

     

    T 13 60m

    1. Justine Hämäläinen 8,8
    2. Rebekka Vuori 9,3
    3. Tilda Roos 9,7
    4. Teresa Tiainen 9,7

     

    T 13 1000m

    1. Saara Saksinen 4.20,1
    2. Tilda Roos 4.45,5

     

    T 13 keihäs

    1. Rebekka Vuori 25,89
    2. Saara Saksinen 18,42
    3. Aada Pesonen 12,48

     

    T 13 korkeus

    1. Rebekka Vuori 125
    2. Saara Saksinen 120
    3. Tilda Roos 105

     

    T 11 60m

    1. Nella Suuronen 9,7
    2. Pinja Jäppinen 10,3
    3. Maria Maukonen 11,0
    4. Noora Pesonen 11,3

     

    T 11 1000m

    1. Pinja Jäppinen 4.50,8

     

    T 11 keihäs

    1. Maria Maukonen 14,28
    2. Pinja Jäppinen 7,98

     

    T 11 pituus

    1. Vilma Juntunen 321
    2. Nella Suuronen 319
    3. Maria Maukonen 314
    4. Pinja Jäppinen 283
    5. Noora Pesonen 265

     

    T 9 40m

    1. Alma Sysmäläinen 7,1
    2. Jade Seppänen 7,2
    3. Sylvi Liimatainen 7,4
    4. Vilma Juntunen 7,4
    5. Hertta Hyvönen 7,6
    6. Aliisa Kauppinen 7,7
    7. Vilma Kauppinen 8,0
    8. Saimi Saksinen 8,0
    9. Siiri Sulonen 8,1
    10. Iina Puntanen 8,2
    11. Elma Sysmäläinen 8,2
    12. Minna Maukonen 8,3

     

    T 9 1000m

    1. Alma Sysmäläinen 4.40,4
    2. Hertta Hyvönen 4.43,6
    3. Vilma Kauppinen 4.43,9
    4. Saimi Saksinen 4.52,5
    5. Aliisa Kauppinen 5.26,8
    6. Elma Sysmäläinen 5.32,6
    7. Siiri Sulonen 5.58,6
    8. Iina Puntanen 6.26,4

     

    T 9 keihäs

    1. Minna Maukonen 11,71
    2. Hertta Hyvönen 9,20
    3. Sylvi Liimatainen 8,63
    4. Vilma Kauppinen 8,04
    5. Aliisa Kauppinen 7,14
    6. Elma Sysmäläinen 6,99
    7. Saimi Saksinen 6,52
    8. Iina Puntanen 4,71
    9. Siiri Sulonen 4,28

     

    T 9 korkeus

    1. Minna Maukonen 90
    2. Aliisa Kauppinen 90
    3. Hertta Hyvönen 85
    4. Saimi Saksinen 85
    5. Vilma Juntunen 85
    6. Selina Manninen 80
    7. Vilma Kauppinen 70
    8. Iina Puntanen 65
    9. Sylvia Manninen 60

     

    T 7 40 m

    1. Selina Manninen 8,2
    2. Sylvia Manninen 8,5
    3. Martta Maukonen 8,6
    4. Jenni Vehviläinen 9,0
    5. Janni Aula 9,0
    6. Kia Santala 9,0
    7. Eini Kärkkäinen 9,1

     

    T 7 1000m

    1. Selina Manninen 5.19,8
    2. Linnea Saksinen 5.22,2
    3. Sylvia Manninen 5.43,9

     

    T 7 pituus

    1. Selina Manninen 234
    2. Sylvia Manninen 2009
    3. Martta Maukonen 208
    4. Jenni Vehviläinen 194
    5. Eini Kärkkäinen 193
    6. Linnea Saksinen 184
    7. Janni Aula 181
    8. Kia Santala 150

     

    T 5 40 m

    1. Oona Solehmainen 10,3
    2. Johanna Tarvainen 10,4
    3. Vilja Kärkkäinen 11,8
    4. Jemina Seppänen 11,8
    5. Linnea Laine 11,9
    6. Aada Ruttonen 11,9
    7. Lilia Lamberg 12,0
    8. Emma Kinnunen 13,3
    9. Emmi Oksanen 33,0

     

    T 5 1000m

    1. Oona Solehmainen 6.34,6

     

    T 5 pituus

    1. Johanna Tarvainen 165
    2. Linnea Laine 152
    3. Lilia Lamberg 123
    4. Oona Solehmainen 1128
    5. Jemina Seppänen 104
    6. Emma Kinnunen 95
    7. Aada Ruttonen 89
    8. Vilja Kärkkäinen 81