• 27TOUKO
    0 Comments
    Kesän ensimmäisten Silja Line -seurakisojen tulokset

    Kesän ensimmäisten Silja Line -seurakisojen tulokset

    Hankasalmen Hangan Silja Line -seurakisat  (osa 1) pidettiin Aseman kentällä ma 27.5.2019: Osallistujia oli peräti 61. Seuraavat kisat ma 24.6.

     

    M kuula

    1. Jani Tissari 9,85

     

    P 13 60 m

    1. Lauri Saksinen 10,4

     

    P 13 1000 m

    1. Lauri Saksinen 4.09,0

     

    P 13 korkeus

    1. Lauri Saksinen 100

     

    P 13 keihäs

    1. Lauri Saksinen 25,36
    2. Mikko Pynnönen 16,89

     

    P 11 60 m

    1. Patrik Hämäläinen 10,0
    2. Mikko Pynnönen 10,7

     

    P 11 pituus

    1. Patrik Hämäläinen 372

     

    P 11 kuula

    1. Mikko Pynnönen 5,77

     

    P 9 40 m

    1. Veikko Häkkinen 7,6
    2. Akseli Kauppinen 9,6

     

    P 9 1000 m

    1. Veikko Häkkinen 4.33,5
    2. Luca Kalliola 5.07,8

     

    P 9 pituus

    1. Veikko Häkkinen 294
    2. Akseli Kauppinen 252
    3. Luca Kalliola 228

     

    P 9 kuula

    1. Veikko Häkkinen 4,71
    2. Akseli Kauppinen 3,01

     

    P 7 40 m

    1. Viljo Liimatainen 8,0
    2. Aleksi Suuronen 8,2
    3. Juuso Tarvainen 8,2
    4. Ilari Puntanen 8,5
    5. Leo Kinnunen 8,6
    6. Eeli Hämäläinen 9,0
    7. Jaakko Häkkinen 9,1
    8. Aatu Salmi 9,2
    9. Oskari Kauppinen 9,4
    10. Hugo Hyvönen 10,3

     

    P 7 1000 m

    1. Juuso Tarvainen 6.45,4
    2. Eeli Hämäläinen 10.34,0

     

    P 7 korkeus

    1. Ilari Puntanen 83
    2. Aleksi Suuronen 73
    3. Hugo Hyvönen 73
    4. Eeli Hämäläinen 70
    5. Leo Kinnunen 66
    6. Aatu Salmi 66
    7. Jaakko Häkkinen 66
    8. Juuso Tarvainen 66
    9. Oskari Kauppinen 66

     

    P 7 keihäs

    1. Aleksi Suuronen 7,88
    2. Juuso Tarvainen 6,65
    3. Jaakko Häkkinen 6,30
    4. Ilari Puntanen 4,70
    5. Eeli Hämäläinen 4,25
    6. Hugo Hyvönen 3,98
    7. Aatu Salmi 2,88
    8. Leo Kinnunen 2,85
    9. Oskari Kauppinen 1,75

     

    P 5 40 m

    1. Atte Lamminpää 9,4
    2. Iivo Puntanen 10,0
    3. Valtteri Salmi 11,7
    4. Leo Laitinen 12,5
    5. Jesse Tarvainen 14,4

     

    P 5 pituus

    1. Atte Lamminpää 193
    2. Iivo Puntanen 147
    3. Valtteri Salmi 94
    4. Leo Laitinen 82
    5. Jesse Tarvainen 62

     

    N 1000 m

    1. Tuija Manninen 4.19,2
    2. Sari Saksinen 4.33,2

     

    T 15 1000 m

    1. Saara Saksinen 4.17,9

     

    T 15 korkeus

    1. Tilda Roos 138
    2. Saara Saksinen 130

     

    T 15 keihäs

    1. Saara Saksinen 18,94

     

    T 13 60 m

    1. Minea Holm 9,44

     

    T 13 1000 m

    1. Pinja Jäppinen 4.40,4

     

    T 13 korkeus

    1. Minea Holm 123
    2. Pinja Jäppinen 117
    3. Nella Suuronen 113

     

    T 13 keihäs

    1. Aada Pesonen 16,16
    2. Minea Holm 15,68
    3. Hertta Hyvönen 15,46
    4. Pinja Jäppinen 11,95

     

    T 11 60 m

    1. Milja Puntanen 10,0
    2. Veera Tiainen 10,0
    3. Safira Pynnönen 10,2
    4. Vilma Juntunen 10,2
    5. Sylvi Liimatainen 10,5
    6. Hertta Hyvönen 10,5
    7. Aliisa Kauppinen 10,9
    8. Saimi Saksinen 11,0
    9. Justiina Nemtsinkoff 11,3
    10. Carmen Hämäläinen 11,5

     

    T 11 1000 m

    1. Veera Tiainen 4.15,6
    2. Hertta Hyvönen 4.26,1
    3. Aliisa Kauppinen 4.55,9
    4. Saimi Saksinen 5.08,2
    5. Carmen Hämäläinen 5.09,2
    6. Justiina Nemtsinkoff 5.13,7
    7. Milja Puntanen 5.24,6

     

    T 11 pituus

    1. Safira Pynnönen 339
    2. Hertta Hyvönen 324
    3. Vilma Juntunen 321
    4. Veera Tiainen 319
    5. Milja Puntanen 295
    6. Sylvi Liimatainen 293
    7. Aliisa Kauppinen 292
    8. Saimi Saksinen 288
    9. Justiina Nemtsinkoff 256
    10. Carmen Hämäläinen 245

     

    T 11 kuula

    1. Milja Puntanen 6,87
    2. Safira Pynnönen 5,83
    3. Vilma Juntunen 5,74
    4. Aliisa Kauppinen 5,10
    5. Hertta Hyvönen 4,80
    6. Saimi Saksinen 4,14

     

    T 9 40 m

    1. Alma Sysmäläinen 6,8
    2. Jade Seppänen 7,3
    3. Aada Puntanen 7,6
    4. Iina Puntanen 7,6
    5. Elma Sysmäläinen 7,7
    6. Linnea Laitinen 8,1
    7. Maria Häkkinen 8,4
    8. Linnea Saksinen 8,8

     

    T 9 1000 m

    1. Alma Sysmäläinen 4.34,6
    2. Elma Sysmäläinen 5.02,3
    3. Maria Häkkinen 6.16,6
    4. Linnea Saksinen 6.16,9

     

    T 9 pituus

    1. Alma Sysmäläinen 309
    2. Jade Seppänen 301
    3. Aada Puntanen 294
    4. Iina Puntanen 255
    5. Linnea Laitinen 251
    6. Maria Häkkinen 245
    7. Elma Sysmäläinen 245
    8. Linnea Saksinen 227
    9. Olga Solehmainen 191

     

    T 9 kuula

    1. Aada Puntanen 3,99
    2. Elma Sysmäläinen 3,58
    3. Iina Puntanen 3,49
    4. Alma Sysmäläinen 3,48
    5. Linnea Saksinen 2,97
    6. Olga Solehmainen 2,01

     

    T 7 40 m

    1. Kia Santala 9,0
    2. Amanda Varis 9,0
    3. Oona Solehmainen 9,5
    4. Luna Kalliola 9,6
    5. Johanna Tarvainen 9,6

     

    T 7 korkeus

    1. Kia Santala 70
    2. Johanna Tarvainen 66

     

    T 7 keihäs

    1. Oona Solehmainen 4,23
    2. Kia Santala 3,95
    3. Johanna Tarvainen 2,33

     

    T 5 40 m

    1. Linnea Laine 10,4
    2. Jemina Seppänen 10,4
    3. Sara Puntanen 11,0
    4. Alisa Varonen 11,9
    5. Emma Kinnunen 12,2
    6. Katri Häkkinen 12,4
    7. Anni Kinnunen 20,6
    8. Emmi Oksanen 20,8

     

    T 5 pituus

    1. Sara Puntanen 162
    2. Linnea Laine 158
    3. Emma Kinnunen 108
    4. Jemina Seppänen 106
    5. Katri Häkkinen 88