• 24KESä
    0 Comments
    Silja Line -seurakisojen tulokset 24.6.

    Silja Line -seurakisojen tulokset 24.6.

    Hankasalmen Hangan yleisurheilukauden toiset seurakisat pidettiin Aseman kentällä ma 24.6.2019. Kaikissa sarjoissa oli tarjolla neliottelu: lyhyt ja pitkä juoksu, hyppy ja heitto. Ilahduttavan moni urheilija suoritti kaikki neljä lajia läpi. Osanottajia oli mukavasti 66.

     

    M 100 m

    1. Lasse Riihimäki 13,4

    M 1000 m

    1. Antti Ikonen 3.48,8

    M korkeushyppy

    1. Lasse Riihimäki 152

    M keihäänheitto

    1. Jani Tissari 38,95

    P 15 100 m

    1. Nooa Ahmaoja 14,6

    P 15 1000 m

    1. Nooa Ahmaoja 3.44,3
    2. Myrsky Heinonen 4.22,1

    P 13 60 m

    1. Nuutti Ahmaoja 9,1
    2. Jere Höylä 9,3
    3. Lauri Saksinen 10,5

    P 13 1000 m

    1. Nuutti Ahmaoja 3.47,8
    2. Lauri Saksinen 3.51,4
    3. Jere Höylä 4.19,1

    P 13 pituushyppy

    1. Jere Höylä 341
    2. Lauri Saksinen 282

    P 13 kuulantyöntö

    1. Lauri Saksinen 5,87
    2. Jere Höylä 5,55

    P 11 60 m

    1. Patrik Hämäläinen 9,6
    2. Santeri Manninen 9,7
    3. Eetu Pesonen 10,3
    4. Miika Oikari 10,4

    P 11 1000 m

    1. Santeri Manninen 4.13,7
    2. Patrik Hämäläinen 4.31,8
    3. Eetu Pesonen 5.41,8

    P 11 korkeushyppy

    1. Santeri Manninen 116
    2. Patrik Hämäläinen 113
    3. Otava Riihimäki 98

    P 11 keihäänheitto

    1. Santeri Manninen 20,95
    2. Miika Oikari 16,12
    3. Otava Riihimäki 16,03

    P 9 40 m

    1. Jonne Kauppinen 7,9
    2. Akseli Kauppinen 9,2

    P 9 1000 m

    1. Kuisma Riihimäki 5.00,2
    2. Akseli Kauppinen 6.03,6

    P 9 korkeushyppy

    1. Kuisma Riihimäki 101
    2. Akseli Kauppinen 75

    P 9 keihäänheitto

    1. Kuisma Riihimäki 13,73
    2. Akseli Kauppinen 4,95

    P 7 40 m

    1. Juuso Tarvainen 8,3
    2. Aleksi Suuronen 8,4
    3. Kosti Höylä 8,6
    4. Leo Kinnunen 8,8
    5. Aatu Salmi 9,0
    6. Oskari Kauppinen 9,8
    7. Hugo Hyvönen 10,7

    P 7 1000 m

    1. Juuso Tarvainen 5.04,7
    2. Kosti Höylä 5.44,7
    3. Tuisku Heinonen 5.48,1

    P 7 pituushyppy

    1. Juuso Tarvainen 218
    2. Aleksi Suuronen 200
    3. Leo Kinnunen 194
    4. Oskari Kauppinen 177
    5. Aatu Salmi 173
    6. Kosti Höylä 158
    7. Hugo Hyvönen 130

    P 7 kuulantyöntö

    1. Aleksi Suuronen 3,68
    2. Juuso Tarvainen 2,78
    3. Oskari Kauppinen 2,50
    4. Aatu Salmi 2,45
    5. Leo Kinnunen 2.45
    6. Hugo Hyvönen 2,24
    7. Kosti Höylä 1,59

    P 5 40 m

    1. Oskari Manninen 9,8
    2. Valtteri Salmi 10,6
    3. Samu Länkinen 11,1
    4. Leo Laitinen 11,8
    5. Jesse Tarvainen 14,7

    P 5 pituushyppy

    1. Oskari Manninen 147
    2. Valtteri Salmi 142
    3. Leo Laitinen 95
    4. Jesse Tarvainen 77

    P 5 pallonheitto

    1. Leo Laitinen 6,60
    2. Oskari Manninen 5,60
    3. Valtteri Salmi 4,70
    4. Jesse Tarvainen 2,71

    N 100 m

    1. Tuija Manninen 16,2

    N 1000 m

    1. Tuija Manninen 4.14,8
    2. Sari Oksanen 4.33,3

    N korkeushyppy

    1. Jenni Komulainen 160

    T 15 1000 m

    1. Saara Saksinen 4.15,4

    T 15 pituushyppy

    1. Tilda Roos 379
    2. Saara Saksinen 333

    T 15 kuulantyöntö

    1. Saara Saksinen 7,71

    T 13 60 m

    1. Maria Maukonen 10,6

    T 13 1000 m

    1. Maria Maukonen 5.15,6

    T 13 pituushyppy

    1. Nella Suuronen 330
    2. Teresa Tiainen 326
    3. Maria Maukonen 299

    T 13 kuulantyöntö

    1. Aada Pesonen 7,84
    2. Teresa Tiainen 7,81
    3. Maria Maukonen 7,22

    T 11 60 m

    1. Hertta Hyvönen 10,2
    2. Aliisa Kauppinen 10,6
    3. Saimi Saksinen 10,7
    4. Minna Maukonen 10,9

    T 11 1000 m

    1. Hertta Hyvönen 4.38,3
    2. Saimi Saksinen 4.47,9
    3. Aliisa Kauppinen 4.55,4

    T 11 korkeushyppy

    1. Minna Maukonen 104
    2. Hertta Hyvönen 98
    3. Saimi Saksinen 95
    4. Aliisa Kauppinen 95

    T 11 keihäänheitto

    1. Hertta Hyvönen 19,31
    2. Minna Maukonen 14,74
    3. Aliisa Kauppinen 13,14
    4. Saimi Saksinen 6,93

    T 9 40 m

    1. Alma Sysmäläinen 6,8
    2. Jade Seppänen 6,9
    3. Elma Sysmäläinen 7,7
    4. Susanna Länkinen 7,7
    5. Sylvia Manninen 7,8
    6. Linnea Laitinen 7,8
    7. Vilma Kauppinen 7,9
    8. Linnea Saksinen 8,2

    T 9 1000 m

    1. Vilma Kauppinen 4.42,3
    2. Sylvia Manninen 4.42,7
    3. Alma Sysmäläinen 4.47,0
    4. Elma Sysmäläinen 4.52,5
    5. Jade Seppänen 4.56,6
    6. Linnea Saksinen 4.59,4
    7. Linnea Laitinen 4.59,8

    T 9 korkeushyppy

    1. Susanna Länkinen 95
    2. Alma Sysmäläinen 89
    3. Jade Seppänen 89
    4. Sylvia Manninen 86
    5. Elma Sysmäläinen 86
    6. Linnea Saksinen 75
    7. Vilma Kauppinen 70

    T 9 keihäänheitto

    1. Vilma Kauppinen 9,57
    2. Linnea Laitinen 7,13
    3. Elma Sysmäläinen 7,04
    4. Alma Sysmäläinen 6,46
    5. Linnea Saksinen 6,31
    6. Sylvia Manninen 5,84
    7. Jade Seppänen 4,04

    T 7 40 m

    1. Martta Maukonen 8,2
    2. Kia Santala 8,2
    3. Amanda Varis 8,2
    4. Nita Kuosmanen 9,3
    5. Johanna Tarvainen 9,4

    T 7 1000 m

    1. Kia Santala 5.42,9

    T 7 pituushyppy

    1. Martta Maukonen 226
    2. Kia Santala 212
    3. Helmi Laine 188
    4. Amanda Varis 155
    5. Johanna Tarvainen 150

    T 7 kuulantyöntö

    1. Sylvia Manninen 3,40
    2. Martta Maukonen 2,96
    3. Kia Santala 2,70
    4. Johanna Tarvainen 1,63

    T 5 40m

    1. Jemina Seppänen 10,2
    2. Frida Luoma-aho 10,3
    3. Linnea Laine 10,3
    4. Alisa Varonen 10,4
    5. Lilia Lamberg 10,5
    6. Emma Kinnunen 11,3
    7. Elsa Tukiainen 13,3
    8. Emmi Oksanen 17,3
    9. Anni Kinnunen 22,4

    T 5 1000 m

    1. Elsa Tukiainen 9.19,0

    T 5 pituushyppy

    1. Nita Kuosmanen 192
    2. Linnea Laine 153
    3. Lilia Lamberg 136
    4. Jemina Seppänen 129
    5. Emma Kinnunen 125
    6. Alisa Varonen 125
    7. Elsa Tukiainen 124
    8. Frida Luoma-aho 106

    T 5 pallonheitto

    1. Linnea Laine 6,65
    2. Frida Luoma-aho 4,83
    3. Elsa Tukiainen 4,13
    4. Lilia Lamberg 4,09
    5. Emma Kinnunen 3,89
    6. Jemina Seppänen 3,62
    7. Alisa Varonen 2,97
    8. Anni Kinnunen 0,88