• 29HEINä
    0 Comments
    Hangan seurakisat 29.7.2019 tulokset

    Hangan seurakisat 29.7.2019 tulokset

    Hankasalmen Hanka järjesti kesän 2019 kolmannet Silja Line -seurakisat ma 29.7.2019 Aseman kentällä. Osallistujia 72.

     

    Tulokset:

     

    M 1000 m

    1. Harri Lamminsivu Vaajakosken Kuohu 3.19,6

     

    M kiekonheitto

    1. Jani Tissari 26,46

     

    M 17 100 m

    1. Onni Ikonen 13,1

     

    M 17 1000 m

    1. Onni Ikonen 2.59,2

     

    P 13 60 m

    1. Jere Höylä 9,3
    2. Lauri Saksinen 10,3

     

    P 13 1000 m

    1. Lauri Saksinen 3.54,3

     

    P 13 kuulantyöntö

    1. Lauri Saksinen 5,03
    2. Jere Höylä 4,62

     

    P 13 korkeus

    1. Lauri Saksinen 106
    2. Jere Höylä 103

     

    P 11 60 m

    1. Lauri Suutarinen 9,3
    2. Santeri Manninen 9,4
    3. Eetu Pesonen 10,4
    4. Miika Oikari 10,4

     

    P 11 1000 m

    1. Santeri Manninen 4.16,9

     

    P 11 pituushyppy

    1. Lauri Suutari 375
    2. Santeri Manninen 326
    3. Miika Oikari 283

     

    P 11 kiekonheitto

    1. Santeri Manninen 12,37
    2. Miika Oikari 10,03

     

    P 9 40 m

    1. Eero Suutarinen 7,2
    2. Jonne Kauppinen 7,7
    3. Aaron Kärkkäinen 7,9
    4. Akseli Kauppinen 8,2

     

    P 9 1000 m

    1. Akseli Kauppinen 4.50,0

     

    P 9 pituushyppy

    1. Eero Suutarinen 275
    2. Akseli Kauppinen 210
    3. Jonne Kauppinen 190

     

    P 9 kiekonheitto

    1. Akseli Kauppinen 5,17
    2. Aaron Kärkkäinen 3,82

     

    P 7 40 m

    1. Viljo Liimatainen 7,8
    2. Juuso Tarvainen 8,0
    3. Ilari Puntanen 8,1
    4. Otto Savolainen 8,1
    5. Aleksi Suuronen 8,2
    6. Arttu Pöyhönen 8,3
    7. Leo Kinnunen 8,5
    8. Alex Oivanen 8,5
    9. Kosti Höylä 8,5
    10. Mauno Manninen 8,6
    11. Oskari Kauppinen 9,1

     

    P 7 1000 m

    1. Juuso Tarvainen 4.49,5
    2. Mauno Manninen 5.15,2
    3. Alex Oivanen 5.32,7

     

    P 7 pituushyppy

    1. Aleksi Suuronen 233
    2. Arttu Pöyhönen 219
    3. Otto Savolainen 218
    4. Ilari Puntanen 215
    5. Juuso Tarvainen 212
    6. Mauno Manninen 198
    7. Viljo Liimatainen 195
    8. Alex Oivanen 184
    9. Leo Kinnunen 182
    10. Oskari Kauppinen 174
    11. Kosti Höylä 147

     

    P 7 pallonheitto

    1. Aleksi Suuronen 20,80
    2. Juuso Tarvainen 19,40
    3. Alex Oivanen 18,15
    4. Mauno Manninen 13,76
    5. Ilari Puntanen 10,69
    6. Arttu Pöyhönen 10,02
    7. Otto Savolainen 9,62
    8. Leo Kinnunen 7,21
    9. Oskari Kauppinen 6,52
    10. Kosti Höylä 5,49

     

    P 5 40 m

    1. Iivo Puntanen 10,0
    2. Oskari Manninen 10,1
    3. Leo Laitinen 10,1
    4. Jesse Tarvainen 12,9

     

    P 5 pituushyppy

    1. Oskari Manninen 155
    2. Iivo Puntanen 154
    3. Vihuri Kalari 105
    4. Jesse Tarvainen 95
    5. Leo Laitinen 80

     

    P 5 pallonheitto

    1. Iivo Puntanen 6,79
    2. Leo Laitinen 6,55
    3. Oskari Manninen 5,05
    4. Vihuri Kalari 3,80
    5. Jesse Tarvainen 3,16

     

    N 100 m

    1. Helmi Ikonen 15,4

     

    N 1000 m

    1. Helmi Ikonen 3.43,7
    2. Tuija Manninen 4.12,2
    3. Sari Oksanen 4.27,8
    4. Annukka Makkonen 4.51,7

     

    T 15 100 m

    1. Justine Hämäläinen 13,5
    2. Tilda Roos 15,5

     

    T 15 1000 m

    1. Saara Saksinen 4.09,1

     

    T 15 korkeus

    1. Saara Saksinen 130
    2. Tilda Roos 127

     

    T 15 kuulantyöntö

    1. Saara Saksinen 6.36

     

    T 13 60 m

    1. Minea Holm 9,8

     

    T 13 1000 m

    1. Minea Holm 5.18,1

     

    T 13 korkeushyppy

    1. Teresa Tiainen 121
    2. Minea Holm 115

     

    T 13 kuulantyöntö

    1. Minea Holm 7,91
    2. Teresa Tiainen 7,37
    3. Aada Pesonen 7,12
    4. Maria Maukonen 6,71

     

    T 11 60 m

    1. Vilma Juntunen 10,2
    2. Saimi Saksinen 10,4
    3. Sylvi Liimatainen 10,5
    4. Hertta Hyvönen 11,1
    5. Aliisa Kauppinen 11,1

     

    T 11 1000 m

    1. Hertta Hyvönen 4.33,3
    2. Saimi Saksinen 4.56,4
    3. Justiina Nemtsinkoff 5.04,6

     

    T 11 pituushyppy

    1. Vilma Juntunen 318
    2. Hertta Hyvönen 309
    3. Aliisa Kauppinen 284
    4. Sylvi Liimatainen 283
    5. Saimi Saksinen 274
    6. Minna Maukonen 271
    7. Justiina Nemtsinkoff 244

     

    T 11 kiekonheitto

    1. Aliisa Kauppinen 13,63
    2. Hertta Hyvönen 12,02
    3. Saimi Saksinen 11,70
    4. Minna Maukonen 10,48

     

    T 9 40 m

    1. Jade Seppänen 6,5
    2. Alma Sysmäläinen 6,5
    3. Vilma Kauppinen 7,4
    4. Aada Puntanen 7,5
    5. Iina Puntanen 7,5
    6. Elma Sysmäläinen 7,8
    7. Selina Manninen 7,9
    8. Sylvia Manninen 7,9
    9. Linnea Laitinen 8,1
    10. Linnea Saksinen 8,9

     

    T 9 1000 m

    1. Vilma Kauppinen 4.36,0
    2. Sylvia Manninen 4.47,6
    3. Alma Sysmäläinen 4.49,2
    4. Elma Sysmäläinen 4.57,7
    5. Jade Seppänen 4.58,8
    6. Selina Manninen 4.59,4
    7. Linnea Laitinen 5.02,2
    8. Linnea Saksinen 5.24,1

     

    T 9 pituushyppy

    1. Alma Sysmäläinen 296
    2. Jade Seppänen 295
    3. Aada Puntanen 267
    4. Vilma Kauppinen 265
    5. Selina Manninen 251
    6. Sylvia Manninen 247
    7. Iina Puntanen 240
    8. Linnea Saksinen 218
    9. Elma Sysmäläinen 216
    10. Linnea Laitinen 200

     

    T 9 kiekonheitto

    1. Linnea Laitinen 6,04
    2. Aada Puntanen 5,45
    3. Linnea Saksinen 5,42
    4. Elma Sysmäläinen 5,38
    5. Iina Puntanen 5,31
    6. Alma Sysmäläinen 5,28
    7. Sylvia Manninen 5,24
    8. Jade Seppänen 5,07
    9. Selina Manninen 4.88
    10. Olga Solehmainen 4,16

     

    T 7 40 m

    1. Martta Maukonen 8,0
    2. Kia Santala 8,5
    3. Amanda Varis 8,5
    4. Johanna Tarvainen 9,2

     

    T 7 pituushyppy

    1. Amanda Varis 226
    2. Martta Maukonen 222
    3. Kia Santala 184
    4. Johanna Tarvainen 173
    5. Oona Solehmainen 135

     

    T 7 pallonheitto

    1. Johanna Tarvainen 8,29
    2. Martta Maukonen 8,03
    3. Kia Santala 7,78
    4. Oona Solehmainen 7,53

     

    T 5 40 m

    1. Jemina Seppänen 9,6
    2. Sara Puntanen 9,8
    3. Linnea Laine 9,8
    4. Alisa Varonen 9,9
    5. Emma Kinnunen 12,5
    6. Elsa Tukiainen 13,3
    7. Ida Tonna 14,6
    8. Emmi Oksanen 16,6

     

    T 5 1000 m

    1. Linnea Laine 6.06,0

     

    T 5 pituushyppy

    1. Sara Puntanen 155
    2. Emma Kinnunen 148
    3. Elsa Tukiainen 124
    4. Linnea Laine 111
    5. Jemina Seppänen 110
    6. Alisa Varonen 102

     

    T 5 pallonheitto

    1. Jemina Seppänen 9,04
    2. Linnea Laine 7,05
    3. Sara Puntanen 4,98
    4. Elsa Tukiainen 4,00
    5. Alisa Varonen 3,20
    6. Emma Kinnunen 3,15
    7. Emmi Oksanen 2,32
    8. Anni Kinnunen 80