• Hangan yleisurheilumestaruuskilpailut ja kesän viimeiset Silja Line -seurakisat 26.8.2019, tulokset

    Hangan yleisurheilumestaruuskilpailut ja kesän viimeiset Silja Line -seurakisat 26.8.2019, tulokset

    Hangan yleisurheilumestaruuskilpailut ja Silja Line -seurakisat ma 26.8.2019 Aseman kentällä. Tulokset:

    M kuulantyöntö

    1. Jani Tissari 9,59

    M 17 kuulantyöntö

    1. Paavo Puro Suolahden Urho (kilp.ulk.) 12,03
    2. Aksu Kauppinen Suolahden Urho (kilp. ulk.) 6,06

    P 15 100m

    1. Aksu Kauppinen Suolahden Urho (kilp.ulk.) 13,0

    P 13 60m

    1. Jere Höylä 9,5
    2. Lauri Saksinen 11,1

    P 13 1000m

    1. Lauri Saksinen 4.03,5

    P 13 pituuhyppy

    1. Jere Höylä 342
    2. Lauri Saksinen 298

    Aksu Kauppinen Suolahden Urho (kilp.ulk.) 482

    Paavo Puro Suolahden Urho (kilp.ulk.) 388

    P 11 60m

    1. Santeri Manninen 9,5
    2. Eetu Pesonen 10,9
    3. Veeti Ripatti 11,0

    P 11 1000m

    1. Santeri Manninen 4.28,0

    P 11 korkeushyppy

    1. Santeri Manninen 106

    P 9 40m

    1. Vilho Backman 7,4
    2. Jonne Kauppinen 7,6
    3. Akseli Kauppinen 9,4

    P 9 1000m

    1. Vilho Backman 5.00,1
    2. Akseli Kauppinen 5.03,3
    3. Jonne Kauppinen 5.43,7

    Eemeli Roimela JKU (kilp.ulk.) 4.36,9

    P 9 kuulantyöntö

    1. Vilho Backman 4,56
    2. Akseli Kauppinen 3,79

    P 7 40m

    1. Juuso Tarvainen 7,7
    2. Viljo Liimatainen 8,0
    3. Aleksi Suuronen 8,0
    4. Ilari Puntanen 8,1
    5. Kosti Höylä 8,2
    6. Aatu Salmi 8,6
    7. Atte Lamminpää 8,8
    8. Oskari Kauppinen 9,1

    P 7 1000m

    1. Juuso Tarvainen 5.14,0
    2. Kosti Höylä 5.58,0

    P 7 pituushyppy

    1. Aleksi Suuronen 244
    2. Juuso Tarvainen 234
    3. Aatu Salmi 227
    4. Ilari Puntanen 217
    5. Atte Lamminpää 208
    6. Oskari Kauppinen 192
    7. Kosti Höylä 172

    P 5 40m

    1. Iivo Puntanen 10,1
    2. Valtteri Salmi 10,3
    3. Oskari Manninen 10,6
    4. Leo Laitinen 12,1
    5. Vihuri Kalari 12,5
    6. Jesse Tarvainen 13,7
    7. Väinö Backman 15,7
    8. Huvi Kalari 42,7

    P 5 1000m

    Akseli Roimela JKU (kilp.ulk.) 6.02,3

    P 5 pallonheitto

    1. Leo Laitinen 8,19
    2. Oskari Manninen 8,04
    3. Iivo Puntanen 5,45
    4. Valtteri Salmi 5,34
    5. Vihuri Kalari 4,67
    6. Jesse Tarvainen 3,65

    N 1000m

    1. Tuija Manninen 4.14,2
    2. Sari Oksanen 4.30,0

    N kuulantyöntö

    1. Sari Oksanen 5,96
    2. Tuija Manninen 5,49

    N 17 kuulantyöntö

    1. Saara Saksinen 6,65

    T 15 1000m

    1. Saara Saksinen 4.10,4

    T 15 korkeushyppy

    1. Tilda Roos 136
    2. Saara Saksinen 128

    T 13 60m

    1. Minea Holm 9,6
    2. Nella Suuronen 10,0
    3. Ada Backman 10,0

    T 13 1000m

    1. Ada Backman 4.29,5
    2. Maria Maukonen 4.58,5

    T 13 pituushyppy

    1. Teresa Tiainen 365
    2. Minea Holm 333
    3. Nella Suuronen 323
    4. Ada Backman 322
    5. Maria Maukonen 289

    Justine Hämäläinen JKU (kilp.ulk.) 415

    T 11 60m

    1. Milja Puntanen 9,9
    2. Vilma Juntunen 10,2
    3. Hertta Hyvönen 10,3
    4. Aliisa Kauppinen 10,7
    5. Saimi Saksinen 11,2
    6. Minna Maukonen 11,3
    7. Carmen Hämäläinen 11,3
    8. Justiina Nemtsinkoff 11,7

    T 11 1000m

    1. Hertta Hyvönen 4.28,1
    2. Aliisa Kauppinen 4.34,5
    3. Saimi Saksinen 5.13,3
    4. Justiina Nemtsinkoff 5.55,1

    T 11 korkeushyppy

    1. Hertta Hyvönen 104
    2. Saimi Saksinen 102
    3. Minna Maukonen 98
    4. Aliisa Kauppinen 96
    5. Vilma Juntunen 93

    T 9 40m

    1. Alma Sysmäläinen 6,9
    2. Aada Puntanen 7,5
    3. Vilma Kauppinen 7,7
    4. Iina Puntanen 7,7
    5. Elma Sysmäläinen 7,8
    6. Sylvia Manninen 8,2
    7. Linnea Laitinen 8,2
    8. Linnea Saksinen 8,8

    T 9 1000m

    1. Vilma Kauppinen 4.31,2
    2. Sylvia Manninen 4.31,6
    3. Alma Sysmäläinen 4.36,9
    4. Elma Sysmäläinen 4.52,5
    5. Linnea Saksinen 5.52,9

    T 9 kuulantyöntö

    1. Vilma Kauppinen 4,12
    2. Sylvia Manninen 3,85
    3. Linnea Saksinen 3,63
    4. Elma Sysmäläinen 3,53
    5. Iina Puntanen 3,51
    6. Alma Sysmäläinen 3,44
    7. Linnea Laitinen 3,20
    8. Aada Puntanen 2,91

    T 7 40m

    1. Martta Maukonen 8,1
    2. Kia Santala 8,5
    3. Amanda Varis 9,0
    4. Johanna Tarvainen 9,4

    Julia Hänninen (kilp.ulk.) 9,6

    T 7 1000m

    1. Johanna Tarvainen 5.59,3
    2. Kia Santala 6.03,1

    T 7 pituushyppy

    1. Martta Maukonen 238
    2. Amanda Varis 225
    3. Kia Santala 202
    4. Johanna Tarvainen 180

    Julia Hänninen (kilp.ulk.) 188

    T 5 40m

    1. Sara Puntanen 9,7
    2. Linnea Laine 9,9
    3. Alisa Varonen 10,9
    4. Elsa Tukiainen 14,3
    5. Emmi Oksanen 16,2

    T 5 1000m

    1. Linnea Laine 8.53,0

    T 5 pallonheitto

    1. Linnea Laine 6,07
    2. Alisa Varonen 3,95
    3. Elsa Tukiainen 3,81
    4. Sara Puntanen 3,54
    5. Emmi Oksanen 2,74