• 07KESä
    0 Comments
    Seurakisat Aseman kentällä ke 7.6.2017

    Seurakisat Aseman kentällä ke 7.6.2017

    Kesän ensimmäiset seurakisat pidettiin Aseman kentällä ke 7.6.2017. Aurinkoinen ja lämmin kesäilta houkutteli paikalle lähes 80 urheilijaa ja arviolta saman verran katsojia.

     

    M 100m

    1. Mikko Hyyryläinen 13,5

     

    M 1000m

    1. Mikko Hyyryläinen 3.45,5

     

    M kuula

    1. Jani Tissari 9,26

     

    P 13 60m

    1. Elias Lundberg 8,6

     

    P 11 60m

    1. Tommi Liukkonen 9,2
    2. Aleksi Häkkinen 9,8
    3. Jimi Seppänen 10,0
    4. Antti Viinikainen 10,4
    5. Samu Lamminpää 10,6
    6. Jere Höylä 10,7
    7. Kosti Korhonen 10,7
    8. Lauri Saksinen 11,1

     

    P 11 1000m

    1. Lauri Saksinen 4.00,6
    2. Tommi Liukkonen 4.16,4
    3. Jere Höylä 4.31,6
    4. Antti Viinikainen 5.02,0
    5. Kosti Korhonen 5.10,4

     

    P 11 korkeus

    1. Aleksi Häkkinen 110
    2. Jere Höylä 90
    3. Lauri Saksinen 85

     

    P 11 keihäs

    1. Tommi Liukkonen 28,55
    2. Aleksi Häkkinen 25,53
    3. Lauri Saksinen 20,54
    4. Jere Höylä 12,57

     

    P 9 40m

    1. Toni Liukkonen 7,0
    2. Patrik Hämäläinen 7,6
    3. Saku Korhonen 7,7

     

    P 9 1000m

    1. Saku Korhonen 5.22,5

     

    P 9 pituus

    1. Toni Liukkonen 334
    2. Patrik Hämäläinen 304
    3. Saku Korhonen 251

     

    P 7 40m

    1. Ilari Himilä 8,8
    2. Eemil Puttonen 8,8
    3. Eelis Siekkinen 9,9

     

    P 7 1000m

    1. Eelis Siekkinen 5.45,4

     

    P 7 pituus

    1. Eemil Puttonen 199
    2. Eelis Siekkinen 173
    3. Ilari Himilä 165

     

    P 5 40m

    1. Väinö Puttonen 9,6
    2. Aleksi Suuronen 10,0
    3. Juuso Tarvainen 10,1
    4. Ilari Puntanen 10,6
    5. Eeli Hämäläinen 10,7
    6. Roni Hintikka 11,3
    7. Aatu Salmi 11,5
    8. Kosti Höylä 12,0
    9. Hugo Hyvönen 13,0
    10. Atte Lamminpää 13,5
    11. Vilho Kovanen 14,1
    12. Matti Puttonen 15,5
    13. Valtteri Salmi 20,7
    14. Iivo Puntanen 21,7

     

    P 5 pituus

    1. Aleksi Suuronen 196
    2. Eeli Hämäläinen 169
    3. Väinö Puttonen 152
    4. Juuso Tarvainen 149
    5. Ilari Puntanen 140
    6. Kosti Höylä 122
    7. Roni Hintikka 120
    8. Aatu Salmi 118
    9. Hugo Hyvönen 76
    10. Matti Puttonen 70
    11. Oskari Valkonen 24

     

    N 1000m

    1. Tuija Manninen 4.05,2
    2. Katja Santala 5.04,8

     

    T 13 60m

    1. Justine Hämäläinen 9,1
    2. Rebekka Vuori 9,7
    3. Tilda Roos 10,1

     

    T 13 1000m

    1. Justine Hämäläinen 4.17,4
    2. Saara Saksinen 4.32,0
    3. Tilda Roos 5.16,4

     

    T 13 korkeus

    1. Justine Hämäläinen 130
    2. Jasmin Kaikuranta 125
    3. Tilda Roos 125
    4. Saara Saksinen 115

     

    T 13 keihäs

    1. Rebekka Vuori 24,30
    2. Saara Saksinen 19,82
    3. Jasmin Kaikuranta 15,29

     

    T 11 60m

    1. Teresa Tiainen 9,5
    2. Nella Suuronen 10,2
    3. Pinja Jäppinen 10,5
    4. Maria Maukonen 10,5

     

    T 11 1000m

    1. Maria Maukonen 4.58,0

     

    T 11 korkeus

    1. Maria Maukonen 105
    2. Nella Suuronen 90
    3. Jesmina Kaikuranta 80

     

    T 11 keihäs

    1. Maria Maukonen 14,81
    2. Teresa Tiainen 13,08
    3. Jesmina Kaikuranta 10,02
    4. Pinja Jäppinen 8,07

     

    T 9 40m

    1. Safira Pynnönen 7,1
    2. Vilma Juntunen 7,4
    3. Milja Puntanen 7,5
    4. Hertta Hyvönen 7,6
    5. Minna Maukonen 7,9
    6. Sylvi Liimatainen 8,0
    7. Saimi Saksinen 8,1
    8. Aliisa Kauppinen 8,2

     

    T 9 1000m

    1. Hertta Hyvönen 4.59,2
    2. Saimi Saksinen 5.14,1
    3. Safira Pynnönen 5.22,4
    4. Minna Maukonen 5.24,3
    5. Aliisa Kauppinen 5.32,5

     

    T 9 pituus

    1. Sylvi Liimatainen 280
    2. Hertta Hyvönen 274
    3. Milja Puntanen 270
    4. Safira Pynnönen 247
    5. Minna Maukonen 245
    6. Aliisa Kauppinen 243
    7. Saimi Saksinen 229

     

    T 9 kuula

    1. Safira Pynnönen 4,61
    2. Minna Maukonen 3,34
    3. Saimi Saksinen 3,09

     

    T 7 40m

    1. Alma Sysmäläinen 7,7
    2. Siiri Sulonen 8,1
    3. Aada Puntanen 8,1
    4. Iina Puntanen 8,2
    5. Jade Seppänen 8,4
    6. Elma Sysmäläinen 9,1
    7. Aino Pääkkönen 9,2
    8. Olga Solehmainen 9,4
    9. Linnea Saksinen 10,7

     

    T 7 1000m

    1. Vilma Juntunen 5.19,3
    2. Linnea Saksinen 6.27,2

     

    T 7 pituus

    1. Alma Sysmäläinen 238
    2. Jade Seppänen 231
    3. Iina Puntanen 221
    4. Aada Puntanen 211
    5. Siiri Sulonen 198
    6. Aino Pääkkönen 177
    7. Linnea Saksinen 175
    8. Elma Sysmäläinen 171
    9. Olga Solehmainen 102

     

    T 5 40m

    1. Martta Maukonen 9,5
    2. Emma Pääkkönen 10,7
    3. Kerttu Ikonen 11,3
    4. Oona Solehmainen 11,6
    5. Johanna Tarvainen 11,7
    6. Kia Santala 11,9
    7. Emelia Sauranen 13,2
    8. Oona Pääkkönen 13,3
    9. Sara Puntanen 13,5
    10. Saara Valkonen 13,8
    11. Linnea Laine 13,8
    12. Elma Siekkinen 14,4
    13. Jemina Seppänen 18,8

     

    T 5 1000m

    1. Martta Maukonen 6.41,4
    2. Emma Pääkkönen 7.02,1
    3. Oona Pääkkönen 8.07,4

     

    T 5 pituus

    1. Martta Maukonen 184
    2. Emma Pääkkönen 157
    3. Kia Santala 113
    4. Emelia Sauranen 109
    5. Kerttu Ikonen 104
    6. Johanna Tarvainen 103
    7. Saara Valkonen 86
    8. Oona Solehmainen 79
    9. Jemina Seppänen 51